Структура лісгоспу

Структура лісгоспу

Державне підприємство “Висоцьке лісове господарство” входить до складу Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства, та розміщене в північній частині  Рівненської області Дубровицького району на межі кордону з Республікою Білорусь. Вся територія діяльності розташована на території, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи. Зона діяльності Висоцького лісгоспу розташована на території Висоцької та Миляцької ОТГ та 4 сільських рад Дубровицького району, які віддалені від районного центру.

Основним видом діяльності підприємства є вирощування, відновлення та охорона лісів, підвищення їх продуктивності та якості, раціональне використання земель лісового фонду, а також безперервне і невиснажливе лісокористування з дотриманням вимог європейських стандартів.

Загальна площа лісгоспу становить 33412,9 га., покрита лісом – 28315,5 га. В тому числі ліси природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення – 3309,1 га, захисні ліси – 1029,2 га, експлуатаційні ліси – 29074,6 га.

В склад лісгоспу входить 6 лісництв та Урицький нижній склад. Зокрема:

— Висоцьке лісництво – 7605,2 га.

— Людинське лісництво – 5494,9 га.

— Золотинське лісництво – 5223,6 га.

— Жаденське лісництво – 4545,1 га.

— Миляцьке лісництво – 4837,5 га.

— Більське лісництво – 5706,6 га.

Ліси Висоцького лісгоспу відносяться до рівнинних. Територія підприємства розміщена в басейні річок Горинь і Стир. Річка Горинь розділяє територію лісгоспу на дві частини, але безпосередньо по території лісфонду вона не протікає.

По вологості більша частина ґрунтів відноситься до категорії вологих — 44,7 %. На долю лісових ділянок з надмірним зволоженням припадає 40,9 % площі, вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок. Болота представлені в основному сфагнові та займають площу 2204 га.

З побічних лісових користувань має місце збір ягід та грибів місцевим насел

Середні показники насаджень лісгоспу слідуючі: склад насаджень 8С1Б1Вл, повнота 0,7, вік 51 рік, бонітет І-ІІ. Насадження з перевагою хвойних порід займають площу 21,1 тис. га, що до покритої лісом площі становить 74,6 %, м’яколистяних порід – 6,5 тис. га, або 23 %, з перевагою твердолистяних порід 0,7 тис. га. або відповідно 2,7 %.

Середній приріст деревини становить 3,3 м3 з 1 га. Загальний річний приріст – 93,4 тис. м3.   Встановлена  річна  розрахункова   лісосіка   складає 25,1 тис.м3., обсяг рубок пов’язаних  з  веденням лісового господарства – 28,9 тис.м3.

На території Висоцького лісгоспу знаходиться 10 об’єктів природно —   заповідного фонду площею 3309,1 га., в тому числі 4 – загальнодержавного значення:

— ландшафтний загальнодержавного значення заказник “Почаївський”;

— ботанічний загальнодержавного значення заказник “ Золотинський”;

— ботанічний загальнодержавного значення заказник “Озерський”;

— ботанічний загальнодержавного значення заказник “Висоцький”;

— пам’ятка природи загальнодержавного значення озеро “Велике Почаївське”;

— заповідне урочище місцевого значення “Більське”;

— заповідне урочище місцевого значення “Золотинське”;

— парк — пам’ятка природи місцевого значення Висоцький дендропарк;

— парк — пам’ятка природи місцевого значення Більський дендропарк;

— парк — пам’ятка природи місцевого значення урочище “Жаденське”.