Санітарно-оздоровчі заходи після вітровалу

Санітарно-оздоровчі заходи після вітровалу

У лісових насадженнях ДП “Висоцький лісгосп”, внаслідок сильних поривчастих вітрів які пройшли 1 липня 2019 року було пошкоджено буреломами та вітровалами понад 1000 га лісу. Особливої шкоди негода завдала на території Більського, Миляцького, Висоцького та Жаденського лісництв.

Лісовою охороною підприємства за участю інженерів-лісопатологів ДСЛП “Рівнелісозахист” було проведено лісопатологічне обстеження пошкоджених насаджень та призначено проведення відповідних санітарно-оздоровчих заходів, як вибіркових так і суцільних.

Було швидко розпочато роботи по розробці пошкоджених ділянок лісу. Для цього залучені бригади всіх ФОП, які надають послуги по лісозаготівлі на території лісгоспу.

Розробка вітровальних насаджень відноситься до робіт з підвищеною небезпекою і крім цього є дуже затратною. Але планується завершити роботи в максимально стислі терміни, оскільки пошкоджені стихією дерева швидко втрачають товарну якість, перетворюються на осередки шкідників та хвороб лісу, зменшується стійкість лісу, його екологічна та господарська цінність.

Коментарі заборонені.