«Полісся — дика природа без кордонів: збереження одного з найбільших природних районів Європи»

«Полісся — дика природа без кордонів: збереження одного з найбільших природних районів Європи»

ДП “Висоцький лісгосп” долучився до участі у транскордонному природоохоронному проекті «Полісся — дика природа без кордонів: збереження одного з найбільших природних районів Європи»

26 вересня 2019р. до ДП “Висоцький лісгосп” завітав експерт по лісівничим питанням (Мочан Василь) транскордонного природоохоронного проекту «Полісся — дика природа без кордонів: збереження одного з найбільших природних районів Європи», що на території Українського Полісся впроваджується національною ГО «Українське товариство охорони птахів» у співпраці з німецькою природоохоронною організацією «Франкфуртське зоологічне товариство».

Метою візиту представника проекту було проведення ідентифікації збережених особливо цінних для природного середовища лісових ділянок, які відповідають критеріям пралісів, квазіпралісів та природних лісів, визначених в рамках Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат». Ця робота розпочата у лісгоспах Рівненської області з кінця липня, коли відбулась зустріч заступника начальника Рівненського ОУЛМГ, Михайла Васильовича Прокопчук з керівником проекту Ольгою Яремченко, та експертами з лісівничих питань Миколи Чернявського і Василя Мочана, та погоджена співпраця в рамках проекту.

Після детального опрацювання працівниками лісгоспу наданих проектом камеральних лісотаксаційних матеріалів потенційних ділянок пралісів та природних лісів, наближених до пралісів, 26 вересня лісівники підприємства разом з експертом проекту, Василем Мочаном провели польову верифікацію цих цінних для збереження лісових ділянок. Під час польових робіт було обстежено 4 таких лісових ділянок загальною площею близько 100 га. Встановлено їх високу цінність як таких лісів, що зберегли свою первозданну природність, та обговорено можливі перспективи їх заповідання в рамках проекту.

Окрім лісівничих питань під час зустрічі та сумісної польової роботи йшлося про інші завдання та плановані заходи проекту.

Як зазначив Василь Мочан, проект опікується також ідентифікацією для подальшого сталого збереження цінних природних ділянок існування раритетного біорізноманіття; оновленням/розробкою (у разі відсутності) Менеджмент-планів для природно-заповідних територій області (нещодавно створеного Нобельського національного природного парку, Рівненського природного заповідника), спрямованих на підвищення ефективності їх природоохоронної діяльності; відновленням гідрологічного режиму болотного масиву «Сира Погоня», що у Рокитнівському районі.

Іще одним важливим завданням проекту стоїть створення волонтерських груп з підтримки особливо цінних для збереження природних територій, до якої залучатимуться вихованці шкільних лісництв. Цих дітей учасники проекту планують долучити до дослідницької роботи, при цьому забезпечивши необхідним інвентарем та надаючи консультативний супровід у всіх заходах. Було обговорено можливість залучення до волонтерської частини проекту шкільного лісництва лісгоспу.

В процесі співбесіди підіймалось питання стану природно-заповідного фонду на території лісгоспу та можливість його ревізії і, у разі необхідності, оновлення шляхом ініціювання проектом взаємозаміни заповідних територій, які втратили свою природоохоронну цінність, на нові об’єкти в межах ідетифікованих діляноквисокої природної цінності. Це може дозволити підвищити природоохоронний статус території лісгоспу та знизити рівень лісогосподарських проблем підприємства.

Зустріч та перші кроки сумісної роботи представників проекту з працівниками лісгоспу показали, що співпраця у сфері охорони природи та лісового господарювання не лише можлива, а й може бути перспективним єднанням природоохоронних та лісогосподарських інтересів.

Довідково.

Міжнародний проект «Полісся – дика природа без кордонів: збереження одного з найбільших регіонів дикої природи Європи» впроваджується з січня цього року на українській і білоруській частині Прип’ятського Полісся. Реалізується з 2019 року (до 2023р. включно) у партнерстві з Франкфуртським зооологічним товариством. Є частиною Програми вразливих ландшафтів (ELP), якою управляє Кембриджська природоохоронна ініціатива за фінансової підтримки фундації «Аркадія» – благодійний фонд Пітера Болдвіна та Лісбет Раузин.

Головна мета проекту – відновити в одному з найбільших природних районів Європи природну систему, екологічно спроможну формувати ландшафт та забезпечувати ефективну охорону біорізноманіття шляхом підвищення природоохоронний статус проектного регіону та забезпечення сталого збереження особливо цінних природних середовищ проектного регіону.

Коментарі заборонені.