Охорона і захист лісів

Охорона і захист лісів

Організація охорони і захисту лісів передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження лісів від пожеж, незаконних рубок, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу, захист від шкідників і хвороб. Переважна більшість шкідників лісу відноситься до класу комах, у меншій мірі шкодять деякі види кліщів і хребетних тварин. Залежно від характеру живлення шкідники лісу підрозділяються на хвоє і листогризучих (первинних), пошкоджуючи здорові деревні рослини; стовбурових (вторинних), що пошкоджують вже ослаблені дерева; кореневих, або ґрунтових; шкідників плодів і насіння.

ДП «Висоцьке лісове господарство» розташоване на адміністративній території Дубровицького району Рівненської  області: та займає територію в 36577,7 га. Така площа лісових масивів вимагає значної уваги в плані охорони лісу від лісопорушень. Охорона лісів лісгоспу здійснюються 6-ма лісництвами до складу яких входить 6 майстерських дільниць розділених на 30 лісових обходів.З метою забезпечення постійного нагляду та охорони лісу від незаконних рубок, в ДП «Висоцьке лісове господарство» створені постійно діючі  рейдові групи з працівників лісової охорони лісництв та лісгоспу, які здійснюють рейдові виїзди як в денний, так і в нічний періоди доби. Таким чином протягом 2017 року рейдовими групами проведено 131 виїзди по контролю за лісовими масивами ДП «Висоцький лісгосп», з них 75 виїздів – у нічний період.

В ході оперативного контролю, станом на 2017 рік було   скоєно 40 випадків самовільних рубок загальною кубомасою 90м3, з них 80м3 невиявленими лісопорушниками. Загальна сума збитку , завдана лісовому господарству самовільними рубками, склала 503,3 тис. грн. На виявлених лісопорушників складено 32 протоколи на 10 м3 , сума збитків по яких склала 18,4 тис.грн. Відшкодовано  18,4 тис.грн.

В 2017 році притягнуто до відповідальності 32 осіби, на яких накладено штрафів на суму 2,7 тис.грн. , з них в добровільному порядку сплачено 2,7 тис.грн.

 

Профілактичні заходи по попередженню виникнення лісових пожеж

Охорона  лісів від пожеж характеризується виконанням запланованого комплексу обмежувальних заходів: влаштуванням протипожежних розривів, мінералізованих смуг, догляд за  протипожежними розривами та мінералізованими смугами.

В  звітному році на виконання організаційних, профілактичних заходів по посиленню пожежної  безпеки  лісгоспом проведено  влаштування місць масового відпочинку озеро «Сомине», «Велике Почаївське» та «Мале Почаївське», влаштування знаків, стендів пожежної безпеки, місць паління,  пірсів і під’їздів до пожежних водоймищ .

Для оперативного виявлення лісових пожеж лісництва забезпечені  мобільним  зв’язком.  За державною лісовою охороною закріплено засоби транспорту: мотоцикли, легкові автомобілі. Лісгосп має 5 металевих  пожежно-спостережних  веж.   На території центральної садиби лісгоспу на вежі встановлено установку телевізійного нагляду за лісовими масивами ВПК-1200У

Із настанням пожежонебезпечного періоду в лісових масивах перекриваються всі позапланові дороги. У місцях в’їзду в ліс, на таких дорогах  встановлено 55 шлагбаумів,

На даний час встановлено 48 аншлагів на протипожежну тематику. Для боротьби  з лісовими пожежами функціонує 1 лісопожежна станція, 6 лісопожежних модулів, 57 ранцевих обприскувачів ,4 пожежних автомобілів, 8 мотопомп , 7 колісних тракторів з плугами типу ПКЛ -70.

 

Запроектовані обсяги заходів з протипожежного впорядкування на 2018 рік