Обережно змії!

Обережно змії!

     Відправлючись на відпочинок чи прогулянку, де можуть бути змії, завжди варто думати про власну безпеку та про те, як слід діяти у випадку зустрічі із плазуном. Йдучи до лісу чи у місцевість, де можуть перебувати змії, потрібно взяти відповідне взуття та одяг. Варто одягти вільні штани із цупкої тканини, оскільки у випадку, якщо змія прокусить штани, то вона не зачепить шкіру. А взуття обов’язково повинне бути високим, аби прикривало оголені ділянки на нозі.

     Змії самі нападати не будуть, вони нападають тільки у випадку, коли відчувають для себе загрозу. Потрібно пам’ятати, що на сонячних ділянках можуть бути змії, вони там створюють свої кубла. Якщо побачили змію, то не треба в жодному разі старатися відкинути її рукою чи ногою, краще її просто обійти.

Як відрізнити отруйну змію від неотруйної?

      В Україні отруйною є лише одна змія — це гадюка європейська. Як розповідають фахівці, її дуже легко можна впізнати по зовнішньому вигляді. Адже цей плазун має ромбовидну форму голови.

     Фахівці зазначають, що людям особливо приглядатися до змії та з’ясовувати, чи вона отруйна, не варто, а треба просто уникати зустрічі з нею.

Якщо ж змія завітала у гості?

     Зустріти змій сьогодні можна не тільки у лісі. Вужі та гадюки можуть розводитися й неподалік місць, де живуть люди. Тому, якщо людина побачила змію біля свого будинку, обов’язково потрібно виловити її.

Якщо змія заповзла на подвір’я, чи у будинок, то варто її налякати палицею, або відкинути.

А якщо ж змія все-таки вкусила?

      У випадку, якщо вкусила змія варто одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Коли людину вкусила змія, то в неї з’являється слабкість, головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів, також може сильно знижуватися тиск.

     Після укусу змії потерпілого якнайшвидше потрібно відвезти до лікарні. На місці медики зможуть надати постраждалому усю необхідну допомогу.

     Як бачимо, легше запобігти укусу, ніж лікувати його наслідки. Тому, аби не стати жертвою плазунів, потрібно просто дотримуватися елементарних правил безпеки на природі. Адже, як вже неодноразово зазначали фахівці, змії самі не атакують. Тому якщо не провокувати плазуна, то можна залишитись неушкодженим…

Коментарі заборонені.