Лісовідновлення

Лісовідновлення

Гектари вирощених лісів – основна продукція лісівників, заради виготовлення якої і працює колектив.

Лісгоспом не допускається розрив між вирубуванням стиглого лісу і залісненням вирубок.  Забезпечується щорічний обсяг лісовідновчих робіт на площі 200-350 га, в тому числі створення  лісових культур 110-150 га.   На ділянках, де неможлива посадка лісу через надмірну їх зволожуваність проводяться роботи по сприянню природному поновленню на площі 30-50 га.

Для забезпечення потреб в садивному матеріалі кожне лісництво має власні тимчасові та постійні розсадники, де вирощується 2 млн.шт. садивного матеріалу. Вирощується також декоративний  садивний матеріал для робіт по озелененню для власних потреб та для реалізації.

Для того, щоб виростити якісний посадковий матеріал, високо- продуктивні насадження необхідно доглядати ніжні сходи деревних рослин  в розсаднику, посаджені саджанці на лісокультурних площах протягом вегетаційного періоду.

Тому з початком весни в кожному лісництві створюються сезонні лісокультурні бригади.

Велика увага приділяється заготівлі високоякісного насіння, яке є запорукою створення високопродуктивних насаджень. Від якості зібраного насіння залежить не лише приживлюваність лісових культур, але й загалом майбутнє зелених насаджень – це чітке правило для лісівників. Для покращення лісонасінневої бази  створено  родинну плантацію сосни, яка дасть змогу отримувати  насіння поліпшеної якості і, відповідно, міцні, стійкі та з покращеними генетичними якостями сіянці.